• Home
  • Články
  • Léto přichází! Hurá na terasy s talířky plnými dobrot

Léto přichází! Hurá na terasy s talířky plnými dobrot

Můžeme mít rádi zimu, lyžování a sníh, ale na jaro a dny, kdy budeme moci odhodit bundy a užívat si slunečních paprsků, se těšíme všichni. Kromě práce na zahradě a dalších povinností s sebou teplé počasí nese i možnost posedět u kávy nebo se najíst venku, na čerstvém vzduchu.

 

I na malém prostoru

Jídlo venku vždy chutná o něco lépe, o tom není potřeba vést dlouhé debaty. Ugrilovat si s přáteli nebo rodinou kousek masa místo klasické večeře má své kouzlo, stejně tak jako snídaně na terase, když se probouzí den. Výhodu mají samozřejmě majitelé rodinných domů a chat, kde není takový problém servírovat jídlo venku, ale i v panelákovém bytě si můžeme vychutnat šálek kávy nebo čaje třeba na balkoně nebo lodžii. Místo ke stolu tentokrát stačí vzít konvičku na čaj a hrníčky na okenní parapet vašeho balkonu a na okolí se chvíli nedívat jako na známé město, ale jako na místo vaší dovolené. Vždyť i na dovolené často sedíme nad kávou nebo čajem na terase hotelového pokoje a pozorujeme lidi i budovy kolem sebe, tak proč se na chvíli nenechat unést představivostí a odpočinout si i u sebe doma.

 

Pro pohodlné posezení

Na zahradě u domu, chaty nebo chalupy pak máme více možností nejen ke konzumaci hotových pokrmů, ale i k jejich přípravě. Hlavní slovo má samozřejmě otevřený oheň nebo gril, kde se dá připravit maso, zelenina, sýry a mnoho dalšího. Spolu se zeleninovým salátem a kouskem pečiva vykouzlíme perfektní menu, které ale není nijak složité. Při plánování posezení bychom neměli zapomenout i na potřebné drobnosti. Dostatek míst k sezení opatřených podsedáky na židle, které zajistí pohodlí a ochrání nás i před večerním chladem. Nápoje po ruce, aby si každý host mohl kdykoli dolít, přeci jen v teplých dnech je nutné dodržovat pitný režim. Talíře, nože, příbory,  skleničky a další kuchyňské náčiní, které potřebujeme k přípravě i následnému servírování jídla. A to nejdůležitější, dobrou náladu a stálý úsměv, protože i to ovlivní zážitek z jídla.

 

Ať už si vychutnáváme jídlo sami nebo s přáteli, jako odměnu za odvedenou práci nebo jen pro radost, vždy bychom měli využít každé možnosti dát si jídlo nebo pití venku na čerstvém vzduchu, za zpěvu ptáků a čerpat do svého organismus cenný vitamín D ze slunečních paprsků.

 

BAKLY s.r.o.

Jsme velkoobchod, ale také e-shop s dekoracemi, bytovými doplňky a dárky pro všechny milovníky vína, kávy, čaje, grilování a dalšími doplňky.

Kontakty

BAKLY s.r.o.
U Skladiště 1292, 511 01 Turnov
Česká republika